Meralsultan Harası - Gönen


 Meralsultan Harası, Gönen'in yeşil doğasında, damızlık büyükbaş ve küçükbaş hayvan üretimi ve tarım faaliyetleri yapan Dilmaç Çiftliği bünyesinde kurulmuş, özellikle Safkan İngiliz yarış ve Avrupa / Türk menşeli konkur atları yetiştiren, kapalı açık ve sosyal tesisleri ile at ve binici eğitimi veren, pansiyoner konkur atı kabul eden, çok amaçlı ve kapsamlı bir yetiştiricilik ve binicilik dünyasıdır.
At bir tutkudur, bir sevdadır ... Bir dosttur, arkadaştır, yoldaştır, candaştır, sırdaştır. Atçılık ve binicilik ise bir dünyadır, bir yaşamdır... Bunları yaşayabilmek ve hissedebilmek ise, mutlu bir ayrıcalıktır.

İnsan çoğu kez bazı şeyleri yapmak ister de, nasıl başlayacağını kestiremez... içinde hisseder de, onları ulaşılamaz sanır. Tereddüttedir, çekinir kapılardan giremez ... Yeteneklerini, yaşını sorgular... Maddi endişeleri, zaman sorunları olabileceğini düşünür... Meralsultan, özellikle bu çeşit endişelerinizi birlikte bertaraf etmek, hangi yaş ve seviyede olursanız olunuz, sizlere atı ve biniciliği bir daha vazgeçemeceğiniz bir tutku, bir yeni yaşam biçimi olabilecek şekilde sevdirmeğe hazırlanmış bir kuruluş. Dileyenin, yalnız gezinti amaçlı iyi bir binici olması, dileyenin, sportif çalışmalar yapmaya yönelmesi, bir başkalarının da müsabık binici olma hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için, uzman eğitmenler ve çok çeşitli tesislerle donatılmış, bir at ve binicilik dünyası.

Bu düşünceleri ve duyguları paylaşan, her yaş ve seviyedeki at dostları, tutkunları ve sevenleri ile Meralsultan'da buluşmak üzere...Meralsultan Harası, At ve Binicilik Eğitim Tesisleri:

. Toplam arazi : 500 dönüm
. 24 x 48 ebatlarında her türlü çalışma ve yarışmanın yapılabileceği kapalı manej
. 33 x 68 müsabaka ve çalışma amaçlı açık manej
. 2 adet yumuşatma sahası
. 28 adet muhtelif büyüklüklerde çim padok ( yaz ve kış kullanıma açık )
. 50 x 22 ebatlarında kulvar
. 12 m çaplı kapalı lonj tesisi
. 18 m çaplı kapalı lonj tesisi
. 24 m çaplı açık lonj tesisi
. Travaylı klinik / laboratuar
. Donanımlı nalbanthane
. 110 box ( 3,60 x 3,60 )
. 8 atlık yürüme makinası
. 1600 metre kum pist
. 500 metre çim pist
. Kapalı ve açık toplam 80 kuver kapasiteli kafetarya / restaurant
. Seminer / toplantı / projeksiyon odası
. 50 yatak kapasiteli otel / misafirhane(dekorasyon aşamasında)
. Pony Club ( 8 x 10 ebadında kapalı, 10 x 22 açık biniş sahası ile )
. At nakilleri için bir adet 6 atlık, bir adet 2 atlık van
. Soyunma odaları, diğer sosyal bölümler, şömine köşesi, cafe / vitamin bar ... vs
. Her türlü standart at ve binicilik malzemesini bulunduran butik.